• Interior Design Studio in Los Angeles Musik Kurser
    Daf, Piano, Tonbak, Fiol, Setar och Tar
  • Interior Design Studio in Los Angeles Datakurser
    Windows, Internet, Word, Excel, PowerPoint
    Facebook, E-post
    Photoshop, ...
  • Interior Design Studio in Los Angeles Läroböcker
    Denna bok är skriven av Ashkan Avishan och undervisas i skolor i Sverige och andra länder.

Personal & Lärare

Personal

Siamak Takbiri

Utbildningsansvarig
siamak.takbiri@uciran.com
Siamak Kianarya

Grafik
siamak.kianarya@uciran.com
Maryam Haghgoo

Administratör
maryam.haghgoo@uciran.com
Alisa Salkic

Lokalvårdare
alisa.salkic@uciran.com


Lärare

J.S Moghadam

Svensk- och engelsklärare
j.s.moghadam@uciran.com
Mohammad Bazargan

Svensk- och filosofilärare
mohammad.bazargan@uciran.com
Marika Sanborn

Svensklärare
marika.sanborn@uciran.com
Khosrow Dashtnavard

Svensk- och datalärare
kh.dasht@uciran.com
Roger Lie

Matte- fysik & kemilärare
roger.li@uciran.com
Paria Pirzadeh

Musiklärare
paria.pirzadeh@uciran.com
Mitra Soufi

Persisklärare
mitra.soufi@uciran.com


Ideel lärare och personal

Farhang Tavoly

Samhällskunskaplärare
farhang.tavoly@uciran.com
Bahram Farokhmanesh

Matte- fysik & kemilärare
bahram.farokhmanesh@uciran.com
Farhang Partovi

Schacklärare
farhang.partovi@uciran.com
Helmend Arbabi

Historia lärare
helmend.arbabi@uciran.com
Amir Rezanejad

Engelsklärare
amir.rezanejad@uciran.com


Nyheter

20200304
Årsmöte 2019

Kära vänner!
Utbildningscentret Irans årsmöte hålls lördag den 14:e mars kl. 13.00 i Folkets Hus Hammarkullen. Var med och påverka, ni kan lämna era förslag till Khosrow Dasht Navard medlem i föreningens valberedning.
UCIs styrelse
Välkomna!